Zaštita dece u svetlu korišćenja savremene tehnologije

U današnjem vremenu gde svi brzo žive i gde su roditelji okrenuti poslu kako bi što bolju budućnost pružili svojoj deci, roditelji su ti koji često nemaju uvid u ono što njihova deca svakodnevno rade....



Vreme koje deca danas provode na internetu je veće od onog provedenog u izvršavanju domaćih zadataka. Nekada su se deca više družila i odlazila na igranje jedna kod drugih ili su se barem sastajali u nekom kafiću koji je priličio njihovom uzrastu.

Na internetu oni mogu videti mnoge sadržaje koji nikako nisu namenjeni njihovom uzrastu. Takođe, mogu stupiti u kontakt i biti obmanuti od strane različitih osoba koje ne poznaju.

Osim toga, čini se da danas izlasci tinejdžera traju sve duže tj. vraćanje kući pomereno je u sitne noćne sate. Roditelji umorni od posla često nisu u stanju ni da ih sačekaju da se vrate kući.

Roditelji, misleći kako su dobro vaspitali vaspitali svoju decu i da ista nikako ne mogu upasti u loše društvo, često budu previše opušteni sve do onog momenta dok ne bude kasno, sve dok ne nastane neki problem ili se u neposrednoj okolini dogodi nešto loše. Roditelji se tek tada bude i preduzimaju određene mere. To je prihvatljivo i može biti efikasno onda kada greške nisu velike i kada je moguće sve ispraviti, ali postoje nažalost i oni momenti kada se vreme ne može vratiti i problemi koje nije lako rešiti.

Deca često nisu svesna opasnosti koje vrebaju, posebno u virtuelnom svetu. Zato je važno na vreme ih edukovati i upozoravati.

Za izbegavanje neželjenih situacija, najvažnija je posvećenost roditelja i izgradnja odnosa poverenja između roditelja i dece. Kada se sa decom razgovara, kada ste otvoreni za svako njihovo pitanje i njihovu priču, šanse da će "zastraniti" na svom putu su značajno smanjene.

Međutim, mnogi roditelji su skloni da umesto mukotrpnog vaspitavanja i strpljenja pribegnu korišćenju razne špijunske opreme. Napredak tehnologije je doveo do toga da je sada lako dostupno i relativno jeftino nabaviti brojne gedžete uz pomoć kojih možete pratiti aktivnosti svoje dece.

Tu su prisluškivači, gps lokatori, softveri za praćenje i prisluškivanje mobilnih telefona, špijunske kamere...

U nastavku teksta pročitajte koje su karakteriste nekih od tih uređaja, a više o svemu možete saznati i na ovom sajtu.

Međutim, moramo da napomenemo da korišćenje ovih uređaja može u potpunosti da naruši odnos koji ste godinama gradili sa svojim detetom, da nestane poverenja i trajno udalji vaše dete od vas. Dakle, dopro preispitajte svoju odluku, da li je zaista neophodno i da li je uopšte dozvoljeno koristiti ovu mogućnost.

Softverski program za praćenje i prisluškivanje telefona


Ovo je način da najlakše saznate šta vaše dete u određenom trenutku radi. Posebno danas kada veći deo slobodnog vremena deca provode na mobilnom telefonu. Kada se softver instalira, on postaje nevidljiv za korisnika (u ovom slučaju dete), ali vama omogućava da pratite sve što se na telefonu radi, od poziva i poruka, preko korišćenja različitih aplikacija. Takođe, uz pomoć softvera možete locirati telefon, a samim tim i vaše dete.

Špijunski softver za provrevanje računara


Po sličnom principu kao kod mobilnog telefona rade i softveri za praćenje aktivnosti na računarima. Dakle, uz pomoć njih možete u realnom vremenu pratiti sve aktivnosti na detetovom računaru.

Prisluškivači, kamere...

Danas se prisluškivači i kamere mogu naći u najraznovrsnijim uređajima - sijalicama, produžnim kablovima, lampama, pa čak i u dečijim igračkama. Na ovaj način možete slušati ili gledati sve što vaše dete govori i radi.

Коментари

Популарни постови са овог блога

Upotreba boje za beton

Renoviranje kafića i ušteda uz pomoć stovarišta za prkos konkurenciji